Bayram Kredisi Veren Bankalar

04.06.2018
276
Bayram Kredisi Veren Bankalar

Bayram kredileri son yıllarda adeta bir bayram geleneği haline gelmiş durumdadır. Hem Ramazan hem de Kurban bayramı toplumumuzun önemsediği, bazıları için bozulmaması gereken bir gelenekler bütünü bazıları içinse harika bir tatil fırsatı. Amaç her ne olursa olsun bu özel günlerde bir maddi desteğe ihtiyaç duyuluyor. Söz konusu maddi desteğin adresi ise bayram kredisi veren bankalar. Ramazan bayramına yaklaştığımız şu günlerde ihtiyaç duyacağımız kritik miktarların düşük faizli kredilerle temin edilebilmesi oldukça kolay. Öyle ki bazı ihtiyaç sahipleri ihtiyaç duydukları miktarı temin edebilmek için bayram kredisi kampanyalarını özellikle bekliyor. Çünkü bu kredilerin hem faiz oranları düşük hem de birçok banka kampanya kapsamında ödemeyi erteleyerek başlatabiliyor.

 

Faiz Oranları Ne Durumda?

Bankaların müşteri stratejileri ve piyasa öngörüleri doğrultusunda faiz oranları sıklıkla değişiklik göstermektedir. İhtiyaç kredisi kapsamına giren miktarlarda vade süresi 48 aya kadar uzatıldıktan sonra oranlarda da bir miktar artış yaşanmış olsa da, bayram kredisi veren bankalar bu krediyi bir kampanya ve rekabet ortamında verdikleri için faiz oranları da düşüyor. Bugünlerde ise reel oranlar müşterinin talep edeceği vade süresine göre değişmekle beraber %1,19 ile %1,84 arasındadır. Tabi ki bu kadar farklılık oluşması tercih edilecek olan banka ve vade şartlarına göre normal karşılanmalıdır. Düşük faiz oranlarının yanı sıra bazı bankaların ertelemeli krediler vermesi de bayram kredisinin standart ihtiyaç kredisinden daha çok tercih edilmesini sağlıyor.

Hangi Bankalar?

Her birinin ayrı ayır mecralarda bilgi verdiği bayram kredisi veren bankalar, kafa karışıklığına neden olmamak için olabildiğince sade anlatımlar ile reklam verseler de, büyük çoğunluğunu bir arada derli toplu olarak görmek daha faydalı olacaktır. Aşağıda listelenen bilgiler bankaların kurumsal web siteleri tek tek incelenmek suretiyle bir araya getirilmiştir.

  • Vakıfbank: 48 aya kadar uzatılabilen vade süreleri, SMS ile başvuru imkânı, esnek ödeme koşulları (artan, azalan yahut sabit taksit miktarları) gibi avantajlarıyla Vakıfbank 2.000-90.000 TL arasında değişen limitlere sahip. Faiz oranları % 1,54 dosya masrafı ise % 0,5+BSMV.
  • QNB Finansbank: bayram kredisi veren bankalar arasında bu sene rekabet had safhada. Finansbank bu rekabete dikkat çekici rakamlarla ortak oluyor. % 1,15’ten başlayan faiz oranları ve sıfır dosya masrafı bulunan krediye başvuru ise bir SMS yahut internet sayfası kadar kolay.
  • Denizbank: bayram kampanyasına özel olarak faiz oranlarını % 1,35’ten başlatan Denizbank vade süresi 48 aya çıktığında oranı % 1,70’e çıkarıyor.
  • Garanti Bankası: 3-48 ay arası vade seçeneği sunan bankanın 48 ay sabit vade süresinde faiz oranı % 1,49. Tabi bu oran 75.000 TL için geçerli. Toplam miktar azaldıkça bu oran % 1,72’lere kadar çıkabiliyor.
  • Yapı Kredi: ihtiyaç kredisi kapsamında Yapı Kredi faiz oranları % 1,69 ile % 1,91 arasında değişiyor. Başvuru mercileri ise oldukça kapsamlı; ATM, SMS, internet, çağrı merkezi veya mobil uygulaması üzerinden kredi başvurusu yapılabiliyor.
  • İş Bankası: bayram kredisi veren bankalar sıralamasında son olarak İş Bankası bulunuyor. 48 ay vade imkânı ve esnek taksit seçenekleri İş Bankası’nda da mevcut. SMS, mobil uygulama, bireysel internet şubesi, bankamatik, çağrı merkezi ve şubelerden başvuru yapabilme imkânı ciddi bir esneklik sağlıyor. İş Bankası faiz oranları ise talep edilen miktar ve vade süresine göre % 1,59 ile % 1,79 arasında değişmekte olup yine toplam miktara oranlanan dosya masrafı bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.