Bankada Kalan Ya da Unutulan Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

21.01.2018
238
Bankada Kalan Ya da Unutulan Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankada kalan ya da unutulan para sorgulama işlemleri için, kullanılacak teknikler kendi içinde detaylandıralabilir. Bu yüzden bu çalışmaları, sistemli bir şekilde ilerletmemiz bizim de işimize yarayacaktır. Bankada daha önceden unuttuğum param var mı acaba diye merak ediyor iseniz, bu konuda ürettiğimiz ve size dair nasıl bir seçenek sunduğumuzu görebilmeniz adına, sitemizi güncelliyor ve ön plana çıkarıyoruz. Detayların hepsini tek bir tıklama ile ön plana çıkarmanız adına, daha fazla zaman kaybetmeyin. Her yıl Türkiye bankalar birliği tarafından zaman aşımına uğrayan ya da gerçekten de önemli para miktarlarının yer aldığı bilinen hesaplar kontrol ediliyor ve bunlar da yayımlanıyor. Bu konuda birkaç sene içerisinde yaklaşık olarak 94 Milyon TL paranın Türkiye bankalarında unutulduğu ve zaman aşımına uğradığı biliniyor. Bu yüzden ülkemizde geçerli olan bankacılı kanunu doğrultusunda, uzun süredir işlem yapılmayan hesaplar için TMSF devreye giriyor. Buna da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu diyoruz. Bankalarda yer alan zaman aşımı konusunda yapacağınız sorgulamalar için birkaç teknik var. Onu da şöyle yapabilirsiniz.

 

Bankada Unutulan Para Sorgulamak

Bankada unutulan parayı sorgulamanız için internet üzerinde ön plana çıkarılan seçenekleri incelemeniz ve ön plana çıkarmanız gerekiyor. Bu yüzden şu anda güncel olarak hizmet veren TMSF.org.tr olarak çözüm üretiyor ve ön plana çıkarıyoruz. TBB sitesi üzerinden yapacağınız kontroller ile ilgili olarak listelere ulaşabilirsiniz ve güncel olarak ne kadar unutulduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Eğer siz de bu konuda bir seçenek yaratmak istiyor iseniz, detaylı bir şekilde listelere göz atmakta fayda var. Her yıl belirli dönemlerde yayımlanan bu listeleri kontrol ederek bankalarda para unutup unutmadığınızı sorgulayabilirsiniz. Diğer yandan alternatif bir yol olarak, daha önce hesap açtığınızı hatırladığınız bankalarla da iletişime geçerek hesap kontrolü yapabilirsiniz. Bahsi geçen kuruluşların yayımladığı listelerde şahsınıza ait unutulmuş para bilgisi yer alıyorsa paranızı geri almak için listede yer alan bankaya başvuru yapmanız gerekir. Listelerde kişi bilgilerinin yanı sıra banka bilgileri de yer almaktadır. Listede bulunan ilgili bankanın şubesine başvuru yaparak iade talebinde bulunabilirsiniz. Banka şubelerinin adres ve telefon numaralarına, yine bankaların resmi web adresleri üzerinden ulaşarak da teyit yapabilirsiniz.

Bankada Ne Kadar Unuttum?

Bankada unutulan parama ne olur? Bu sorular dahilinde verilen cevaplar, genelde TMSF üzerinden paranızın alınması ile sonuçlanır. Yani bir şekilde paranızı unuttuysanız, bu listeler dahilinde alabilirsiniz. Kuruluşlar tarafından yayımlanan listelerde unutmuş olabileceğiniz para miktarı yer almaz. Ne kadar para unuttuğunuzu öğrenmeniz için ilgili banka şubesine başvuru yapmanız gerekir. İade talep etmeseniz bile unuttuğunuz tutarı ancak banka şubesinden öğrenebilirsiniz. Yayımlanan listede yer alan bankanın fiziki şubesine başvuru yaparak ne kadar para unuttuğunuzu sorgulamanız mümkün olacaktır. Çünkü bu konuda net olarak para miktarı verilmez. Duyurulardan sonra ortamla 4 aylık bir süre veriliyor paranızın çekilmesi için. Bu yüzden iyi takip etmekte fayda var. Kullanılmayan hesapları kapatarak, bu konu ile ilgili net bilgiler alabilirsiniz. Durumu toparlamak ve ön plana çıkarmak adına yapılacak her harekette, bankada unutulan para konusunu inceleyebilirsiniz. Zamana dair büyüyen, yenilenen ve ön plana çıkarılan güncel seçenekleri de bu denge detayı ile inceleyebilirsiniz. Zaman kaybetmeyin ve profesyonel olarak ön plana çıkarılan her bir seçimi tek bir tıklama ile incelemeye devam edin. Detayların ve fırsatların, sitemiz üzerinde sürekli sizlere sunulması için elimizden geleni yapıyor ve güncel bilgileri karşınıza çıkarmaya devam ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.