Banka Hesabını ve Kredi Kartını İptal Etme

28.08.2017
335
Banka Hesabını ve Kredi Kartını İptal Etme

Bankalar, çeşitli kurum, kuruluş ve bireylerle çalışmaktadır. Her kesime ve her kişiye sunmuş olduğu çeşitli fırsatlarıyla ise, rekabet piyasasında ayakta durmaya çalışmaktadır. İster ticari olsun ister bireysel olsun her insanın bankanın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlandığı bilinmektedir. Özellikle nakit akışı sağlamak amacıyla bankaların belirli bir dönem aralığında sunmuş oldukları kredi fırsatlarından yararlanmak, bazı durumlarda insanları maddi bakımdan oldukça rahatlatan bir uygulama olmaktadır.

Günlük hayatta ise, bankaların çeşitli ürünleri arasında yer alan kredi kartı ve hesap kartı kullanımları gerçekleştirilmektedir. A’dan Z’ye her türlü harcamaların gerçekleştirilmesinde kullanılan kredi kartları, doğru ve düzenli bir şekilde kullanımlar gerçekleştirildiğinde hayatı kolaylaştırması mümkün olmaktadır. Fakat düzensiz harcamalar gerçekleştirildiğinde, aylık ödemelerin gecikmesi veya ödeyememe gibi durumların yaşanması ile çeşitli sıkıntılı süreçler yaşanabilmektedir.

Banka Hesap Kartı veya Kredi Kart Kullanımları

Banka kartı veya kredi kart kullanımları, son zamanlarda araştırıldığında görülecektir ki, teknolojinin gelişmesi ve bilgi iletişim çağının gereklerinin yaşanılması ile birlikte alışverişlerde internet ortamında yapılan satışlarla gerçekleştirilmektedir. Tabi bu tür bir kazancı finansman kuruluşları kaçırmamakta ve buna uygun olarak çeşitli yenilikler getirmektedir. Düzenli alışverişlerin gerçekleştirilmesi ile puanlama, taksitlendirme ve çeşitli avantajların sunulması ile sanal ortamda kredi kartının kullandırılması arttırılmaktadır. Böylelikle hem kart sahibi işini kolaylıkla, vakit harcamadan gerçekleştirebilmektedir.

Çoğu kişinin kullanmış olduğu kredi kartları ve banka kartları, çeşitli kullanımlarda bulunulması ile günlük hayatın içerisinde oldukça bulunmaktadır. Finansman kaynağı olarak tabir edilen kredi kartları ve banka kartları, çeşitli sebeplerden dolayı iptal edilmek istenebilmektedir. Tabi bu durum, bazı prosedürlere dayanması sebebiyle kredi kartı alımı kadar kolay bir süreç olmayacaktır.

İptal Ettirme İşlemleri

Banka kartı, oldukça fazla sayıda kişinin kullanmış olduğu bir ürün olmaktadır. Banka kartının iptal edilmek istenmesi, genellikle yılık olarak alınan aidat ücretleri, banka kartı kullanım ücretleri ve hesap işletim ücreti gibi çeşitli kesintilerin gerçekleştirilmesi etken olmaktadır. Bu türde yapılan şikayetlere yönelik, kart iptalinin istenmesi ise oldukça doğal bir süreç olmaktadır. Özellikle aktif olarak kullanım gerçekleştirmeyen kişiler için, bu kesimler gereksiz bir ödeme olarak söz konusu olmaktadır.

Bazı bankalar, şikâyetler doğrultusunda müşterilerini kaybetmemek için, alınan bu türde ücretlerin geri ödemesini gerçekleştirmektedir, bazıları ise gerçekleştirmemektedir. Tabi bu durumda iptal işlemleri, müşteriler nezdinde hızlandırılmak istenmektedir. Bu iptalin gerçekleşmesi, hangi bankada olursa olsun aynı prosedürler uygulanmaktadır. Telefon bankacılığı ile yetkili kişilere ulaşmanız ve isteğinizi bildirmeniz mümkünken, bankaya gidip dilekçe vererek talepte bulunmak mümkün olmaktadır. Sizin bankaya vermiş olduğunuz bu talimat, yetkili kişilere ulaşacak ve gerekli olan iptal işlemleri gerçekleştirilecektir. Tabi iptal söz konusu olduğunda, biraz bekleme süresi oluşabilecektir.

Özellikle kullanılmayan hesap kartları, ilerde oluşabilecek borçlara delalettir. Bu sebeple bankadan almış olduğu hesap kartı veya kredi kartını kullanmasanız dahi, senelik olarak belirli bir ücret işlenmektedir. Böyle bir durumda sizin haberiniz olmadan borcunuz artabilmektedir. Oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.