Bangkok Gece Hayatı

30.11.2017
332
Bangkok Gece Hayatı

Bangkok gece hayatı Asya kıtasının en hareketli , en renkli ve en kalitelilerinden. Bangkok’ta kentin her bir yanında her zevke hitap etmeyi başaran binlerce bar, kulüp, disko gibi eğlence mekanları bulunmakta.

Bangkok gece mekanları sadece yetişkin erkeklere yönelik değildir. Her kesime ve her yaşa hitap etmeyi başalan Bangkok gece hayatı çok farklı bölgelere dağılmış durumdadır.

Bagkok gece hayatında turistlerin en fazla tercih etmiş olduğu barlar ve kulüpler daha fazla , Silom , Khao San Road , Sukhumvit gibi bölgelerde dağınık bir şekilde yer almaktadır. Taylad’ın genç kesimi ise Ratchada ve Rca gibi onlarca bar ya da kulübün bir arada olduğu eğlence alanlarını tercih ediyor.

Bangkok’ta go-go barları ise Patpong , Nana ve Soi Cowboy bölgelerinde yer almaktalar. Bu tarz barlada bikinileri ile dans eden Tay kadınlarını ve oldukça fazla bilinen ping pong şovu gibi farkrlı turistik ertoik gösterilerinide izleyebilmek mümkün.

Bangkok Gece Hayatı Bölgeleri

Nana Bölgesi

Bu bölge , Sukhumvit Caddesi’nde bulunan Nana Oteli’nden ismini almaktadır. Nana Plaza ise yine bu bölge içerisinde yer almaktadır. Nana Plazayı bir pasaj olarak tasvir edilse bile içerisinde mağazalar yerine de barlar ve go go barları bulunmaktadır. Bu bölgede oldukça fazla bar , sokak barları , go go bar bulunmaktaddır.

Bölge ayrıca erkeklere yönelik mekanları ile de tanınmaktadır.

Soi Cowboy

Bölge ismini ilk go go barı açan Amerikalıya Takılan Cowboy isminden alıp tanınmaya başlamıştır. Bu sokak da tamamen yetişkin erkekler için Beer Barlar ve go go barlar ile doludur. Gündüz saatlerinde oldukça sakin olan bu bölge akşam saatlerinde neon ışıkların aydınlattığı ve müzik seslerinin hiç esik olmadığı mekanlar ile doludur.

Bölge fiyat açısından diğer bölgelere oranla daha pahalı olup sadece lüks mekanlardan ucuzdur.

Silom ve Patpong Bölgesi

Silom yolu normalde gündüz saatlerinde Bangkok’un walking streetidir. Gece saatlerinde ise yerini balara , discolara , rengarenk gece hayatına ve restoranlara bırakmaktadır. Patpong bölgesi ise gece pazarı ile oldukça ünlüdür. Aynı zamanda da gece hayatı da oldukça meşhurdur. Gece pazar ile iç içe geçmiş olan go go barları bulunmaktadır.

Sukhumvit Road

Sukhumvit bölgesinde yer alan birden fazla lük kulüpten tutun barlara ve sokak barlarına ulaşabilmek mümkün. Ayrıca bu bölgede restoranlar ve normal turistlere için en uzundan en pahalısına kadar olan mekanları bulabilirsiniz.

Khao San Road Bölgesi

Bu bölge gerek konaklama gerekse eğlence bakımından Bangkok’un fiyat bakımından en uygun bölgesinden birisidir. Bu bölge Tayland gece hayatı için oldukça önemli yer tutsa bile erkeklere yönelik mekan bulamazsınız. Tamamen normal gezginlere hitap eden bir bölgedir.

Unutmamalısınız ki ; Bangkok’ta bulunan tüm içki sunan mekanların kapanış saati gece 02.00’dır. Fakat bazı mekanlar özel izinleri sayesinde sabah saatlerine kadar açık kalabilmektedirler.

Bangkok Gece Hayatı Mekan Önerileri

Bangkok Khao San Bölgesi Gece Hayatı

Gece hayatının en eğlenceli merkezlerinden birisi kuşkusuz Khao San Road. Fakat burada bulunan kalabalığı fazla bulun kişiler Rambuttri Road , Phra Athit Road bölgelerinde bulunan gece mekanlarını tercih etmektedirler.

Center Khao San ve Lucky Beer

Khao San Road’ın tam ortasında karşı karşıya kurulmuş olan bu barlar sokağın en rernkli noktaları. Bu mekanlardan birisine otuarak tüm insanları izlemek zevkli olabilir. Saat ilerledikçe insanlar bu barlardan taşıyor ve rengarenk sokak partileri başlıyor.

The Club

Giriş ücretinin olmadığı The Club , Khao San Road’ın tam ortastında yer alma. Bölge de bulunan en hareketli club olan mekan her gece doluyor.

Gulliver’s

Khao San Road’ın hemen girişinde bulunan bu bar giriş ücreti olmaması ile oldukça popüler. Hemen hemen her gece gezginler ve yerel halk barda bulunan dans pistini dolduruyorlar.

Rambuttri Caddesi

Khao San Road’a oldukça yakın olan cadde oldukça fazla bar ve restoranta ev sahipliği yapmakta. Özellikle de canlı müzik barları son derece zevk verici. Gidebileceğiniz mekanlar ; My Darling , Molly Bar…

Bangkok Rca ve Ratchada Gece Hayatı

Turistle ile dolu mekanlarda takılmaya sıkıldaysanız ve Tay gençlerinin nasıl eğlendiğini merak ediyorsanız RCA ya da Ratchada bulunan eğlence merkezlerini tercih edebilirsiniz.

Bu eğlence merkezleri belirli alanlarda yan yana bulunan birçok kulüp ve bardan oluşuyor. Mekanlar genellikle hafta sonlarında Tay gençleri tarafından tercih ediliyor.

Route 66

Route 66 , farklı müzik tarzlarının çalınmış olduğu iki ayrı bölüme sahip bir kulüp.

Flix ve Slim

Rca bölgesinin en popüler kulüplerinden olan Flix ve Slim de değişik müzik tarzlarını çalmaktalar. Genellikle tıklım tıklım dolu olan Flix club hip hop çalarken , daha sakin olan Slim ise house ve electro çalıyor.

Hollywood Awards

Oldukça büyük olan bu diskonun ziyaretçi kitlesi ise Tay gençleri ve gezginlerdir. Hollywood’da zaman zaman erotik dans şovları olabiliyor.

Zaleng

Zaleng ise oldukça modern ve büyük bir kulüp. Farklı müzik tarzlarının çalışndığı kulübe giriş ücreti bulunmamaktadır.

Bangkok Siom Gece Hayatı

Bangkok’un para merkezi olark bilinen Silom bölgesi çok sayıda oldukça lüks bara ve otele ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede özellikle gökdelenlerin en üstünde bulunan lüks teras barlı ile meşhur.

Sky Bar

Bangkok’un en fazla tercih edilen barlarından bazıları gökdelenlerin en son katında yer almakta. Bu mekanların en etkileyicileri olanlarından birisi Sky Bar. Bangkok’un en yüksek ikinci gökdeleni olarak bilinen Lebua State Tower’ın 63. katında yer almakta.

Sky Bar’da kentin panoramik manzaralarını görebilir ve oldukça geniş içki menüsünden seçimler yapabilirsiniz.

Moon Bar

Bangkok teras barları arasında en eskilerinden birisi olan Moon Bar’da eşi benzeri olmayan gün batımı ve panoramik manzarası ile birlikte içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Bangkok Gece Hayatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Barfine

Normal bar olsun ya da go go bar olsun orada çalışan bir kadını dışarı çıkarmak için ücret ödemek demektir. Bayan ile yapılan fiyat anlaşması bu ücrete dahil değildir.

Mamasan

Kadınları kontrol eden kişiye mamasan olarak hitap edilir. Bu kişiler daha büyük ve daha fazla tecrübelidir.

Lady Drink

Kadınlara ısmarlanan içkiye verilen isimdir.

Çan Çaldırma

Barlarda asılı olarak duran bir çan görürsen sakın çaldırmayın. Anlamı ise barda bulunan herkese içki ısmarlıyorum demektir. Ansızın yüklü bir hesap ödemeniz gerekebilir. Çanı çalın derseler bile çalmayın , çan çalmak mecburi değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.