Alo Garanti ile Hangi Bankacılık Hizmetleri Yapılabilir?

29.11.2018
224
Alo Garanti ile Hangi Bankacılık Hizmetleri Yapılabilir?

Dijital bankacılığın ülkemizdeki öncülerinden birisi olan Garanti Bankası 444 0 333 Alo Garanti vasıtasıyla müşterilerine telefon üzerinden bankacılık hizmetleri veriyor. Tüm Garanti Bankası müşterileri telefon bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirken, vakit kaybetmeden birçok işlemi kısa süre içerisinde gerçekleştirebilmektedir. Özellikle internetsiz kaldığınızda bu hizmet işinize çok yarayabilir. Telefon bankacılığı işlemlerini gerçekleştirmek için 444 0 333 numaralı çağrı merkezini arayarak, en yakın Garanti Bankası şubesine giderek veya resmi web sitesi üzerinden parola almanız gerekmektedir. Bu işlem bir kereye mahsus bir işlemdir ve ardından telefon bankacılık işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Alo Garanti’nin Yenilikleri

Sesle Doğrulama Özelliği: Banka müşterilerinin en sık karşılaştığı problemlerden ve şikayetlerden birisi telefon bankacılığı işlemlerini gerçekleştirirken sürekli olarak güvenlik adımlarına maruz kalmalarıdır. Doğum tarihi, doğum yeri, anne kızlık soy ismi gibi detaylarla vakit kaybetmek istemiyorsanız, müşteri temsilcisinin sizi sesinizden tanıması için sesinizi doğrulayabilirsiniz. Telefonda geçirilecek birkaç dakikası bile değerli olanlar için çok kullanışlı bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz.

Self Servis Kart Şifre Alma: Garanti Bankası banka ve kredi kartları için kısa süre içerisinde Alo Garanti aracılığı ile kart şifrenizi alabilirsiniz. Aynı zamanda şifrenizi unuttuğunuz durumda yeni bir şifre de belirleyebilirsiniz.

Self Servis Limit Artırma: Banka şubesine gitmeden telefon bankacılığını kullanarak kredi kartınızın limitlerini güncelleyebilirsiniz. Ek olarak belirli periyotlarda limitlerinizi harcama sınırına geldiğinde de artırma talebinde bulunabilirsiniz. Yalnızca saniyeler içerisinde kart limitinizi artırmak için 444 0 333 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Garanti Bankası Telefon Bankacılığı Özellikleri

İster mesai saatlerinde, isterseniz mesai saatleri dışında haftanın 7 günü 24 saat Alo Garanti vasıtasıyla bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Şebekenin çektiği tüm alanlarda bu hizmetten faydalanabilirsiniz.  Para çekme haricindeki bankacılık işlemleri yapılabilir. Bu sistemin büyük bir avantajı da kurumsal firmalar için yetki seviyesi tanımlama özelliğidir. Bu özellik sayesinde kurumunuz adına işlem yapabilecek kişi/kişilerin belirlenmesidir. Hesap sahibi adına kurumda çalışan diğer kişiler de bankacılık faaliyetlerini yürütebilir. Ancak yetki verilen diğer kişiler para transferi hariç tüm işlemleri gerçekleştirebilir.

Alo Garanti Telefon Bankacılığı Hizmetleri Nelerdir?

Vadeli ve vadesiz hesap açılışları, Biriktiren Hesap, Elma Hesabı ve Yatırım hesabı açılışları, yatırım işlemleri, Havale, EFT, düzenli ödeme emri, isme havale, kayıtlı ve ileri tarihli havale ve EFT emri, döviz transferi gibi sürekli ihtiyaç duyulan bankacılık işlemleri telefon bankacılığı ile kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilir. Bunun yanında GSM yüklemeleri, otomatik düzenli ödemeler, trafik cezası ödemesi, üniversite ve diğer eğitim kurumları ödemeleri, E-Devlet Kapısı, SSK-Bağkur prim ödemeleri ve her türlü fatura işlemleri de Alo Garanti vasıtasıyla yapılabilir.

Banka müşterilerinin en çok gerçekleştirdiği işlemlerden bazıları da:

 • Kartı işlemleri
 • Kredi kartı ekstre işlemleri
 • Dönem içi harcamalar ve açık provizyon işlemleri
 • Kredi kartları için hesap bağlama işlemleri, ekstrede yer alan adres değişikliği
 • Paracard hesaba bağlama/çıkarma, kart iptal etme talepleri, yeni kart başvuruları
 • Garanti kredi kartı borç ödemeleri
 • Nakit avans işlemleri
 • Faksla ekstre gönderimi talepleri
 • Kayıp veya çalıntı kart bildirimleri, kredi kartı problemleri
 • Bonus ve miles&smiles sanal kredi kartı
 • Diğer banka kredi kartları borç ödemeleri
 • Sanal kart ve sanal kredi kartı başvuru ve takip işlemleri

Bu hizmetlere ek olarak vergi işlemleri (MTV, gümrük vergisi, gelir vergisi, kurumlar vergisi, BMV, SMV, KDV, gelir stopaj vergisi) de telefon bankacılığı ile gerçekleştirilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.