Akbank HGS Nasıl Alınır? Akbank HGS Başvurusu

25.10.2018
785
Akbank HGS Nasıl Alınır? Akbank HGS Başvurusu

Otoyol ve köprüleri kullanırken hesaplı ve hızlı geçiş kolaylığı sağlayan Akbank HGS etiketi kolay takip imkanı da sunuyor. Akbank HGS başvurusu yapmak için Akbank Direkt İnternet üzerinden ve Akbank Şubeleri’nden yardım alınır. HGS etiketi şubeden başvurularda anında teslim edilir. Diğer kanallardan yapılan başvurularda etiket kurye ile adrese gönderilir.

Akbank HGS Başvuru Adımları

HGS etiketi başvurusu yaparken herhangi bir Akbank Şubesinden hizmet alınabilir. Akbank Direkt İnternet üzerinden de online başvuru yapılabilir. Akbank Şubesine şahsen yapılan başvurularda form doldurulduktan sonra HGS etiketi hemen teslim edilir. İlk yükleme de 1. sınıf araçlar minimum 30 ₺ yükleme yapmalıdır. Tüm araç sınıfı için HGS başvurusu alınır. Akbank HGS etiket bakiyesi azaldıkça yüklenme talimatı da verilebilir. Bakiye takibi Akbank müşteri temsilcileri aracılığıyla, Akbank Direkt Mobil veya İnternet üzerinden yapılabilir.

 

 

Akbank Direkt ile HGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Direkt şifresi ile İnternet Bankacığı aracılığıyla HGS başvurusunda bulunulabilir. Şifresini bilmeyen veya unutan banka müşterileri Akbank internet üzerinden kart bilgilerini kullanarak veya Akbank Telefon Bankacılığı ve Şubelerden yeni şifre alabilir. Şifre ile giriş yapmak için müşteri numarası, kart numarası veya  T.C kimlik numarası gibi bilgilerden herhangi birine ihtiyaç duyulur.

Sisteme Akbank Şifresi ile giriş yapıldıktan sonra Ödemeler menüsü altında bulunan HGS işlemleri adımı ile başvuru yapılmaktadır.

Yabancı plakalı araç sahipleri Akbank HGS hizmetinden yararlanabilir.

Akbank HGS Yükleme Talimatı Nasıl Verilir?

Bankanın kredi kartı veya vadesiz hesap hizmetinden yararlanan müşteriler, Akbank otomatik HGS etiketi yükleme talimatı vererek bakiye takibi yapmadan, bakiye azaldıkça limitin güncellemesini isteyebilirler. Bunun için Akbank Direkt internet Ödemeler menüsü altında HGS işlemleri altından veya Akbank Telefon bankacılığı ile iletişime geçmek yeterli olacaktır.

HGS Yükleme Talimatı sırasında müşteri belirli bir tutar beyan eder. Bakiye azaldığında talep edilen tutar hesap veya kredi kartı kullanıma uygun olması durumunda otomatik olarak güncellenir. Belirlenen tutar istenildiğinde değiştirilebilir veya ihtiyaç anında ek para yükleme işlemi de yapılabilir. Akbank vadesiz hesabında Artı Para tanımlı müşteriler dilerse otomatik yükleme talimatını Artı Para’dan da verebilir. Vadesiz hesaba Artı Para limiti tanımlatmak için Akbank ATM’lerinden, Şubelerinden, Telefon Bankacılığı veya Akbank Direkt üzerinden başvuru yapılabilir.

Akbank HGS Etiketi’nin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Hızlı ve kolay HGS yükleme hizmeti sağlayan Akbank’a otomatik yükleme talimatı vererek azalan bakiyeye kredi kartı veya hesaptan limit aktarılır. Böylece bakiye takibi yapmaya gerek duymadan etiket her an kullanıma hazır olur. Azalan bakiyeye müşterinin belirttiği tutarda yükleme yapılır.

Akbank Artı Para limiti olan müşteriler hesaplarında para olmadığında otomatik yüklemenin Artı Para’dan yapılması talimatını verebilirler. Başvuru yapıldıktan sonra HGS etiketiyle ilgili bilgiler ve kullanım kılavuzu kullanıcıya ücretsiz olarak verilir.

HGS kullanımı sırasında etiketinize tanımlanacak kampanyalar olduğunda Akbank müşterilerine SMS veya e-posta ile bilgilendirme yapar. Onaylaması durumunda kampanyalı hizmetlerden de yararlanılır.

Akbank müşterisi olmayan kişiler detaylı bilgi almak ve HGS etiketi başvurusunda bulunmak için Akbank Müşteri Hizmetlerine ( 444 25 25 ) veya Akbank Şubelerine başvurabilir.

HGS Ödemesi Nasıl Yapılır?

Otomatik yükleme talimatı bulunmayan müşteriler HGS etiketi bakiye yükleme işlemi için Akbank Direkt Mobil veya İnternet üzerinden hizmet alabilirler. Kredi kartı veya hesap seçilerek anında yükleme yapılır. Müşteri hizmetlerini arayarak hesaptan veya kredi kartından anında yükleme yapılabilir. Online yükleme işlemleri için Ödemeler menüsü altında HGS işlemleri seçilmeli ve bakiye tutarı girildikten sonra işlem kolayca tamamlanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.