Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

13.11.2018
336
Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Alışveriş yaptıkça kazandıran kampanyaları ve nakit ihtiyaçlarında kolay ve hızlı hizmetiyle Akbank Axess kredi kartı yurtiçi ve yurtdışında kullanıma açık bir karttır. Akbank kredi kartı başvurusu sırasında 3, 6 veya 12 ay periyotlarla otomatik limit artış talebi verilebildiği gibi kart kullanımı sırasında da limit arttırılabilir.  Otomatik limit artış talebine istinaden banka belli dönemlerde müşteri profiline bağlı olarak limit güncellemesi yapabilir. Bu hizmetten yararlanmak için kart kullanıcısı kredi kartı ekstresinde belirtilen ödeme tutarını düzenli olarak ödemelidir.

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusu Akbank Müşteri Hizmetleri ( 444 25 25 ), Akbank Direkt İnternet Bankacılığı, ATM’lerden yapılmaktadır. Başvuru değerlendirmeye alınır ve yanıt en kısa sürede cep telefonunuza SMS ile iletilir. Alışverişlerde kolaylık sağlayacak kart basılır ve başvuru sırasında talep edilen adrese gönderilir.

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Nakit ihtiyaçlarda düşük faiz oranları, alışverişte ek taksit, erteleme, ekstre böldür gibi ödeme kolaylıkları sunan Akbank Axess kredi kartı limit artış talebinde bulunmak için çeşitli kanallar vardır. Akbank Direkt internet veya mobil ile hızlı limit artışında bulunabilirsiniz. Akbank Şubeleri, Akbank Telefon Bankacılığı ( 444 25 25 ) aracılığıyla veya SMS ile de başvuru yapılabilir. SMS başvurusu için büyük harflerle LIMIT yazdıktan sonra aralarında boşluk bırakarak “ Kartın son 4 hanesi, aylık net gelir ve talep edilen limit tutarı ” yazıldıktan sonra 4566’ya gönderilir. Limit artış talebi değerlendirilir ve en kısa sürede SMS ile bilgilendirme yapılır.

Kredi kartı limiti her müşterinin kendisine özel limitine bağlı oranda arttırılır. Müşteri limiti arttırma için mevcut varlıklarınızdaki değişiklikleri gösterir belgeler, gelir belgesi ve limiti artış dilekçesi ile Akbank Şubelerine başvurulmalıdır. Güncellemeler yapıldıktan sonra uygun olması durumunda müşteri limitiniz yükselecektir. Kredi kartı limit artışı müşteri limiti güncellemesine istinaden kolaylaşacaktır.

Akbank Axess Nakit Avans  Limiti Nedir? Nasıl Belirlenir?

Nakit Avans kredi kartı toplam limitinin belli bir oranı üzerinden nakit veya taksitli olarak nakit ihtiyaçları karşılayan bir hizmettir. Kullanılan nakit avans tutarı ve nakit avans hesaplanarak bir sonraki ekstreye borç olarak yansıtılır. Taksitli nakit avans ise minimum 200 ₺ ve maksimum 15.000 ₺ olmak üzere tutarın 6 veya 12 ay vade ile taksitlendirilme işlemidir. Nakit avans ve taksitli nakit avans başvurusu Akbank Direkt internet veya mobil, Akbank Telefon Bankacılığı, ATM ve Akbank Şubeleri kanallarından yapılabilir. Diğer banka ATM’lerinden de nakit avans kullanılabilir. İnternet, mobil veya telefon bankacılığı aracılığıyla yapılan başvurularda tutar vadesiz hesaba aktarılır. Neo kart kullanarak nakit avansı ATM’lerden çekebilir veya alışveriş yapabilirsiniz.

 

 

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Öğrenme

Kart kullanıcıları Axess Kredi kartı limitini öğrenmek için Akbank Müşteri Hizmetleri ( 444 25 25 ) çağrı merkezini arayabilir. Akbank Direkt şifresi ile internet veya mobil bankacılık kullanarak veya Akbank şubelerine giderek de limit öğrenilebilir. Akbank kartın ulaştırıldığı zarfta da limit bilgisi yer alır. Otomatik limit artış talebi olan kullanıcılara ise limit güncellemeleri SMS ile bildirilir. Bu hizmetten yararlanmak istenmediğinde Akbank Telefon Bankacılığı veya Akbank Şubeleri ile iletişime geçilmelidir.

 

Akbank Kredi Kartı Limit Artışı Yapılamama Nedenleri

Kredi kartı artış talebinin olumsuz sonuçlanmasında banka kartına veya varsa kredi taksitlerine düzensiz yapılan ödemeler neden olabilir. Ayrıca 1 yıl içerisinde 3’ten fazla asgari tutarın altında ödeme yapıldığında limit arttırma işlemi gerçekleşmeyecektir. Dönem borcun tamamı ödendikten sonra yeniden talepte bulunulabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.