50 bin TL KOSGEB Kredisini Nasıl Alabilirim?

28.04.2017
251
50 bin TL KOSGEB Kredisini Nasıl Alabilirim?

Esnaf ve KOBİ’nin destekçisi olarak görülen devlet, son dönemlerde verilen destek ve alınan kararlarla beraber pek çok kişinin kendi yatırımlarını ele almasına yardımcı oldu. Esnaf ve KOBİ’ler, ülkemizde ticaret ve ekonomi alanında önemli bir yer edinmektedir. 50 Bin TL KOSGEB kredisini devletin sizlere sunabildiğini biliyor muydunuz? Üstelik sıfır faizli krediler ve hibe olanaklarıyla beraber!

KOSGEB, kendi kapsamında esnaf ve KOBİ’ler için birçok hibe ve faizsiz / düşük faizli kredi seçenekleri sunmaktadır. Hibe krediler ile ilk etapta kendi işini kurmak isteyen girişimcilere sağlandığı gibi, faizsiz ve düşük faizli kredilerden tüm esnaf ve KOBİ’ler yararlanabilmektedir. Bunlardan en sonuncusu ise KOSGEB sıfır faizli kredi desteği olarak bilinmektedir. Belli dönem aralıklarında kişiler bu tip kredi başvuruları yapabilmekte ve kredilerini ele alma şansları elde etmektedir.

Kredi başvurusu yaptım ve kredi almaya hak kazandım. Ne yapacağım?

KOSGEB’in sıfır faizli kredisini almaya hak kazananların bu açıdan yapması gereken iş, anlaşmalı olan bankalara başvuruda bulunmaktır. Bu anlamda ise bankaların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Sizlere sıfır faizli KOSGEB kredisi veren bankalar;

  • Akbank
  • Deniz Bank
  • T.C. Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi

Kredi şartları nelerdir?

50 Bin TL Hibe Şartları

KOSGEB’in sıfır faizli kredisini almak için bazı şartların olduğunu unutmamak gerekli! Herhangi bir faiz olmadığı gibi ilk yılının geri ödemesiz, vade sürecinin 36 ay olarak belirlendiğini unutmamalısınız. Bunun yanı sıra ödemelerde üçer aylık dönemlerde toplu ödemeler yapılabildiği gibi, en fazla 50 bin TL tutarına kadar bir kredilenme yapılmaktadır.

Bankaların çıkarttığı sorunlar!

Her ne kadar bankalar sizlere KOSGEB kredisi konusunda anlaşma sunsa da, bazı durumlarda KOBİ ve esnaflara sorunlar yaratabiliyor. Kredi sicili affından yararlanmış ve bu kapsamda faizsiz KOSGEB kredisi almak isteyen kişiler, esnaf ve KOBİ anlamında bankalara büyük bir sorunmuşçasına görülmektedir. Bu tip durumlarda ise alternatif olarak görülen bankaları ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Kredi almak için neler yapmalıyım?

Bankalardan bu kredileri almak için öncelikle KOBİ veri tabanına kayıtlı olmalısınız. Daha sonrasında ise KOBİ Beyannamesi doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasıyla beraber kredi almaya hak kazanan adaylar, sonuç belgesi ve başvuru formu ile beraber KOSGEB’in anlaşmalı olduğu bankalara müracaat edip, 50 bin TL faizsiz kredi alma şanslarına sahip olabilmektedir.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır ?

Başvuru sonrasında anlaşmalı banka, herhangi bir olumsuz durum görmez ise aynı gün kredinizi hazırlar ve tarafınıza ödemeleri gerçekleştirir. Fakat kredi sicili bozuk olan esnaf veya kredi notu düşük olan kişi / kurumların maalesef bu kredileri alırken ciddi sorunlar yaşadıkları bilinmektedir. Bankalar, geri ödemeleri alma konusunda tereddüt yaşarsa, tarafınıza maalesef ki bu kredileri vermeye sıcak bakmamaktadır. Bu durumlarda ise herhangi bir diğer anlaşmalı bankayı ziyaret edebilir, ödenekleri bu şekilde ele alabilirsiniz.

Türkiye’de pek çok KOBİ ve esnaf, kredi olanaklarını ele almak ve kendi işlerini büyültmek, sıfırdan bir yatırım yaparak yeni iş kolları oluşturmak anlamında bu tip araştırmaları yoğunlukla gerçekleştirmektedir. Sektör de önemli bir yer edinmeniz ve kazançları bu sayede öne çıkartabilmeniz bakımından kredi olanakları sunan bankalar, yoğunlukta bir şekilde sizlere faizsiz, hibeli veya düşük faizli kredi türlerini sunma noktasında bazı çalışmalar yapmaktadır. KOSGEB’in bu şartlarını gözden geçirmenizi, var olan seminer ve benzeri alanlara dahil olarak kredi olanaklarından faydalanmanızı öneriyoruz. 4 banka, sizlere KOSGEB ile anlaşmalı olarak kredi olanakları çıkartma konusuna tamamen sıcak bakmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.