29 – 30 Ekim Bankalar Açık Mı 2018

20.09.2018
353
29 – 30 Ekim Bankalar Açık Mı 2018

Resmi tatiller, gerek özel sektörün belli bir kesimi, gerekse Kamu Kurumlarının neredeyse tamamı için tatil anlamına gelmektedir. Ülkemizde bir yıl içerisinde tatil olarak geçen sürelerin oldukça yoğun olması, tatil için birleştirmelerinde yapılması sayesinde, her zaman insanlara dinlenme ve tatil yapmak için birçok neden oluşmaktadır. 2018 yılı içerisinde en yakın olan resmi tatil ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, insanların akıllarında olan 29 – 30 Ekim Bankalar Açık mı sorusu, hem dijital ortamda yapılan işlemleri, hem de normal olarak banka şubelerinin ziyaret edilmesiyle gerçekleşecek işlemlerin aksayacağından dolayı bilinmesi gereken, daima ona göre planlamalar yapılmasının önemli olduğu zamanlar olduğu için, merak edilen konuların başındadır..

Resmi tatiller her ne kadar çalışanlar için oldukça güzel ve dinlendirici etkileri sunuyor olsa da, iş dünyasında ve banka üzerinden işlemlerini yapmak isteyen insanlar için gerçek manada problemler yaratabilmektedir. Sadece havale işlemlerinin gerçekleştiği, EFT konusunda da sorun yaşandığı bir gerçek olmasıyla birlikte, 29 Ekim’de Bankaların Kapalı olup olmadığını bilmekte, insanlar için en azından sorunsuz bir işleyiş için oldukça önemlidir.

📌 29 ve 30 Ekim’de Bankalar Kapalı Olur mu? 🇹🇷

Bu sene 29 Ekim Pazartesi gününe denk gelmektedir. Pazar gününün zaten tatil olmasıyla birlikte, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi ile birlikte toplamda 3 gün tatil yapacak olan çalışanlar için, bankaların kapalı olması da muhtemeldir. Yani 29 Ekim 2018 Pazartesi günü, bankalar ve banka işlerinin tamamına ara verilecek olup, insanların işlemlerini sürdürmesi de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, yapacağınız işlemleri her zaman daha önceden halletmeniz veya daha sonraya ertelemeniz gerekebilir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla EFT işlemlerinin 30 Ekim 2018 Salı gününe kalacağının yanı sıra; banka şubelerinin de kapalı olacağından dolayı, normal işlemlerinizi de gerçekleştiremezsiniz. Bu sorunlarla karşılaşmadan devam edebilmek, tüm işlemlerinizi aksatmadan halletmek için ya Cuma günü tüm banka işlemlerinizi tamamlamanız, ya da Salı gününe kadar bekletebileceğiniz işlemleriniz varsa; bu işlemlere yoğunlaşmanız gerekecektir.

30 Ekim Tatil mi ?

📌 Resmi Tatillerde Kaç Gün İzinli Olunur? 🇹🇷

Normal şartlarda resmi tatilden bir gün önce yarım gün, resmi tatil günü ise; tam gün izinli sayılmaktadır. 29 Ekim’den önceki gün olan 28 Ekim Pazar gününe denk geldiği için yarım gün izin olma durumu söz konusu değil. Ancak 29 Ekim 2018 Pazar günü bankalar ve resmi kurumlarında tamamı izinli sayılacak. Böylece, toplam izin bir anda 3 güne çıkmış olacak. 30 Ekim’de ise; normal olarak iş günü sayılacak ve çalışmaya devam edilecektir. Yapacağınız tüm işlemleri ertelemeden önce, ihtiyacınız olan yapıya ve direkt olarak kullanıma dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle, 29 Ekim 2018 Pazartesi gününü tatil olarak görüp, işlemlerinizi yapmak için bu günün beklememeniz gerekmektedir. Her zaman sorun yaşamayacağınız bir planlama, işinizi kolaylaştıracaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.