2018 Yılında Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

08.05.2018
249
2018 Yılında Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

Tüketici kredileri herkesin zaman zaman ihtiyaç duyarak bankalara başvurmak sureti ile kullanabildikleri nakit para olarak tanımlanmaktadır. Yeni bir ev ya da araba satın alırken, evlilik öncesi, eğitim ya da farklı birçok nedene bağlı olarak kredilere başvurulması mümkün olmaktadır. Ortalama maaşlar baz alındığında kısa sürede bu ihtiyaçların karşılanması zor olduğundan geri ödemeli ve faizli kredi seçeneklerinden yararlanmak gerekebilmektedir. Bankalar belirli faiz oranları ile para akışını sağlarken uygun geri ödeme seçenekleri sayesinde tüketicilerin dar boğaza girmelerine de izin vermemektedir. Bankaların kredi vermek için belirledikleri bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar bankaya ve kredi türüne göre değişiklik göstermektedir. Bankalardan kredi çekerken istenilen bazı belgeler bulunmaktadır. Özellikle çalışılması ve bunun beyan edilmesi son derece önemli olmaktadır. Ama yeni dönemde yani 2018 yılında maaş bordrosuz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalarda kendi içlerinde farklı faiz ücretlendirmeleri uygulamaktadır.

Bankalardan Kredi Alma Koşulları Nelerdir?

Türkiye’de özel ve kamu bankaları olmak üzere iki çeşit banka bulunmaktadır. Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank devlete bağlı kamu bankaları iken diğer tüm bankalar özel ticari teşebbüs olarak ifadelendirilmektedir. Bütün bankalar belli kredi türlerine yönelik olarak müşterilerine kredi sağlamaktadır. En fazla kredi sağlanan alanlar; konut, araç, ihtiyaç kredileri yer almaktadır. Kredi alma şartları ise bankaların kendi politikalarına yönelik olarak belirlenmektedir. Genel olarak kredi çekmek isteyen kişilerin bazı koşulları sağlaması gerekmektedir. Bunlar:

  • Sigortalılık süresi önemli bir kriterdir. Sigortalı olarak en az 6 ay çalışma şartı aranmaktadır.
  • Ödenmemiş borcun olmaması oldukça önemlidir. Geçmişe dayalı kredi borçlarının olmaması ve kredi kartlarının borçlarının düzenli olarak yatırılması gerekmektedir.
  • Kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Düşük olması durumunda bankalar kredi verme konusunda çekimser davranmaktadır.
  • İdari takipte olmaları, yasal süreçlerin içinde yer almaları bankalarla olan kredi süreçlerini de doğrudan etkilemektedir.
  • Ödeme geçmişinin düzenli olması gerekmektedir. Kredi kartı borçlarının düzenli olarak ödenmesi bankaların dikkat ettiği hususlar arasında yer almaktadır.

Tüm bu ana koşulları sağlayan kişilerin bankalara kredi için başvurmaları halinde kredi almaları mümkündür. 2018 yılında maaş bordrosuz kredi veren bankalar aracılığı ile kredi taleplerini gerçekleştirmeleri de bu şartları karşılamaları durumunda söz konusu olabilmektedir.

2018 Yılında Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bazı özel bankalar genellikle müşteri portföylerini genişletebilmek için çalışmayan kişilere de kredi imkanı sunmaktadır. Geliri olmayan ya da çalışmayan kişilerin bazı kredi türleri kapsamında özel bankalardan kredi çekmeleri mümkün olabilmektedir. 2018 yılında maaş bordrosuz kredi veren bankalar şu şekildedir:

  • TEB Gelir Bordrosuz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası belgesiz kredi veren özel banka statüsünde yer almaktadır. CepteTEB 30.000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir. Geri ödemelerinde ise vadesine bağlı olarak % 1,39 ile %1,49 faiz oranı uygulamaktadır. Hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır.

  • ING Bank Gelir Bordrosuz Kredi

ING Bank da 2018 yılında maaş bordrosuz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Banka 50,000 TL olarak belirlenmiştir. Hayat sigortası yaptırma zorunluluğu olan bankanın faiz oranlarını kurumsal web sitesinden öğrenmek mümkündür.

  • Denizbank Gelir Bordrosuz Kredi

Denizbank da 2018 yılında maaş bordrosuz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

  • Enpara.Com Gelir Bordrosuz Kredi

Banka 30.000 TL’ye kadar gelir belgesiz başvuru yapan tüketicilere kredi verebilmektedir.

  • Nkolaykredi Gelir Bordrosuz Kredi

Belgesiz kredi veren bankalar arasında yer alan Aktifbank müşterine 30.000 TL’ye kadar belirledikleri faiz tutarında kredi imkanı sağlamaktadır. Gelir belgesi olmadan kredi veren bankaların kendilerine özgü politikaları hakkında bilgi sahibi olabilmek için kurumsal web sitelerinin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.