2018 SSK, Bağkur ve Memur Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak ?

01.01.2018
286
2018 SSK, Bağkur ve Memur Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak ?

Her sene bilindiği üzere SSK, Bağkur ve memur emeklilerine yönelik maaş zammı uygulanmakta. Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında emekli maaşlarını zamlı olarak alan emekliler 2018 yılında da gelecek olan zam ile birlikte maaşlarını daha yüksek alabilecek. Memur emekli maaşları 2018 yılında ne kadar olacak üzerine sunacağımız bilgiler kapsamında aynı zamanda SSK ve Bağkur emekliliklerine ait zamları da öğrenebileceksiniz. Memur emeklileri  toplu bir şekilde sözleşme usulü ile zamlarını alırken, bu durum Bağkur ve SSK emeklileri için ise Ocak ve Temmuz aylarını kapsayan zaman dilimden son 6 aylık dönem içerisindeki TÜİK tarafından belirlenen enflasyona göre zam almaktadırlar.

Ocak 2018 Memur Emeklisi, Dul ve Yetim Maaşları Ne Kadar Zam Alacak?

Memur olarak emekli olan, aynı zamanda dul ve yetim emekli maaşına yönelik kapsamında da bulunan kişiler 4. döneme bağlı olarak toplu sözleşme kapsamında minimum %4 oranında zammı 2018 Ocak ayından hemen sonra alabilecekler. Öte yandan ek bir bilgi verecek olursak; memur emeklisi enflasyon zammı kapsamında da bu doğrultuda yer alan emekliler gerçekleşecek olan enflasyon ile birlikte %4 üzerinden zamma tabii tutulacaklar.

Maaş Zamları 15 Aralık’ta Yansıyacak

Memuriyetten emekli olan vatandaşlarımız maaşlarına yansıyacak olan maaşı 15 Aralık 2017’de görebilecek, maaşlarını ise her ayın başında olacağı gibi zamlı bir şekilde alacak. Bu nedenle maaş üzerine eklenecek olan farkları da ancak maaş ödeme tarihinden bir sonraki tarihe aktarılarak hesaplara yansıyacaktır. Memur emeklisi olan dul ve yetim maaşı alan kimseler ise 2018 yılının Ocak ayı zam farkları ise 20 Ocak 2018 tarihinde hesaplarına aktarılacağı dile getirildi.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.