2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi Kredi Kartı Ödeme Kampanyaları

13.01.2018
408
2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi Kredi Kartı Ödeme Kampanyaları

Her sene Ocak ayında olduğu üzere 2018 yılının da Ocak ayı içerisinde Motorlu Taşıtlar Vergisi üzerine ödemeler gerçekleşecek. Ödeme yolları üzerine farklı veya alternatif olarak pek bir değişiklik bulunmasa da bu kapsamda bankalar çeşitli kampanyalar düzenleyerek kendilerine bu ödemelerden pay çıkarmaya yönelik çalışmalar başladı bile. Motorlu taşıt sahipleri ise bu ödemeleri toplu bir şekilde hesaplayarak kendilerine en iyi ve en uygun şekilde bölerek taksitler şeklinde ödeme planları içerisinde olmaktadırlar. Tüm bunları göz önünde bulunduran bankalar tüketicilerin bu isteklerini yerine getirmek adına farklı taksitlendirme seçenekleri ile kendilerine yol sunmaktadırlar.

MTV üzerine sürekli bilgiler sunduğumuz web sitesi üzerinden neler üzerine işlemler yapılabileceğini daha evvelinde de bahsetmiştik. Dijital bankacılık sistemi üzerinden rahatlıkla yapabileceğiniz MTV ödemelerinizi, aynı zamanda Maliye Bakanlığı’na ait resmi web sitesinden de online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Maliye Bakanlığı’na ait resmi web site üzerinden ödeme yapmaya karar verdiyseniz bunun içinde bir takım özel şartlar bulunuyor. İlgili sistemin anlaşmalı bankalarından tek ödeme gerçekleştirebileceğinizi unutmayın.

MTV Nedir ve Ödemeler Nereye Yapılır?

Yukarıda da açıklamasını belirttiğimiz üzere “Motorlu Taşıtlar Vergisi” adı altında Karayolları Trafik Kanunu üzerine bağlantılı olan ve trafik şubeleri ile ilgili kayıtlı bulunan tüm motorlu taşıtların ödemekte olduğu zorunlu bir vergilendirme türüdür. Ödemelerin nereye yapılacağını da belirtmiştik. Daha açıklayıcı olması adına ilgili kuruma yönelik bulunan il veya ilçelerde bulunan vergi dairelerine giderek bu işlemleri yapabilirsiniz.

2018 MTV KREDİ KARTI ÖDEME KAMPANYALARI

Ziraat Bankası MTV Ödeme Kampanyası 2018

Devlet bankası olarak da adlandırılan ve devlet destekli bir banka kuruluşu olan Ziraat Bankası tüketicilere sunduğu Maximum kredi kartı ayrıcalığı ile internet şubesinden rahatlıkla MTV ödemelerini yapmalarını sağlıyor. Öte yandan ATM, mobil veya gelir idaresi başkanlığına ait sitelerden de rahatlık ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bu kredi kartının güzel yanlarından biri de az evvel saydığımız ödeme kanalları üzerinden gerçekleştirilecek olan 100 TL ve üzeri alışverişlerde 3 taksit imkanının bulunması. Kampanya 1 – 30 Ocak 2018 tarihi boyunca devam ediyor.

İş Bankası MTV Ödeme Kampanyası 2018

Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait resmi web site üzerinden İş Bankası’nın sunduğu Maximum kredi kartı ürünü sayesinde rahatlıkla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlgili banka her ne kadar bu kampanyayı duyurmuş olmasa da genellikle bu tür ödeme durumlarına yönelik taksit imkanlarını sunan köklü bir kuruluş olarak biliniyor.

Akbank MTV Ödeme Kampanyası 2018

Ocak ayı’nın sonuna kadar ödemenizi şart koşan Akbank, bu doğrultuda tüketicilere sunmuş olduğu Axess, Wings ve Free kredi kartı ürünleri ile ödeme kolaylığı sağlıyor. Bu doğrultuda yapacağınız ödemeler ile birlikte banka otomatik olarak taksitli ödeme sistemini devreye sokuyor. Akbank kuruluşuna ait kredi kartları ile yapacağınız ödemeler 3 taksit üzerinden değerlendirilmektedir. Öte yandan Akbank direkt ile de giriş sağlayarak ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus MTV Ödeme Kampanyası 2018

Garanti Bankasına ait Bonus kredi kartı ürünü sayesinde Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait resmi web sitesine erişim sağlayarak ödemelerinizi online olarak yapabilme imkanına sahipsiniz. İlgili banka henüz yeni yıla yönelik bir taksit kampanyası uygulamış olmasa da yakın duyuracağa benziyor.

Yapı Kredi Word Kredi Kartı MTV Ödeme Kampanyası 2018

Yapı Kredi Bankası’na ait Word kredi kartı sahipleri araçlarına ait MTV’ye yönelik 100 TL ve üzeri ödemelerini 3 taksit imkanı ile ödeyebiliyor. Hem Gib.GOV.TR, hem de bankanın kendi resmi internet bankacılığı üzerinden de ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.