2018 Kurban Bayramı Büyükbaş Kurban Fiyatları

04.08.2018
318
2018 Kurban Bayramı Büyükbaş Kurban Fiyatları

2018’in kurban bayramı yaklaşırken insanlar kurban fiyatlarını araştırmaya başladı. Konu ile ilgili yaptığımız araştırmalar bu yıl kurban fiyatlarının geçen yıla oranla çok bir yükseliş yapmadığı yönünde. Kars – Ardahan büyükbaş hayvan üreticileri ise hayvan bakım maliyetlerinin arttığını fakat hayvan fiyatlarının yükselmediğini söylüyor. Bu durumdan şikayetçi olsalar dahi artık kurbanlar çevre illere ve İstanbul’a sevk edilmeye başlandı.

Bu yıl büyükbaş hayvanların fiyatları ise tahmini olarak şu aralıkta olacak:

Kurbanlık boğalar için: 7 Bin TL ile 12 Bin TL arası,

Kurbanlık tosunlar için: 7 Bin TL ile 10 Bin TL arası.

Sevkiyatların hızlanmaya başlandığını belirten bölge üreticileri vatandaşın ekonomik olarak sorunları olduğunu bildiklerinden dolayı fiyatları yükseltmediklerini söylüyor. Fakat bu durumda kendilerinin zarar edeceğini söyleyen üreticiler samanın çok pahalı olduğunu, mazotun altı lira olduğunu, bu duruma yetkililerin birşeyler yapması gerektiğini belirtiyor.

Sonuç olarak bu yıl büyükbaş kurban almak isteyenler için sevindirici veya üzücü bir haber yok. Kurban fiyatları önümüzdeki bir ay içinde herhangi bir sebep ile yükselmezse bu oranda kalacak gibi duruyor. Eğer kurban pazarlarına giderek erkenden kurbanınızı alırsanız sizin için kârlı olacaktır. Son günlerde alınan kurbanlar her zaman az sayıda hayvan kaldığı için daha pahalı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.