2018 Faizsiz Kredi Veren Bankalar

12.01.2018
285
2018 Faizsiz Kredi Veren Bankalar

 Tüketiciler her kapsamda olduğu gibi faizlendirmeden uzak duruyor. Bu durumlar bazen İslami adımlara göre hareket edildiğinden veya faiz üzerinde durmak istemeyen kişilerce tercih edilmektedir. Türkiye gibi bir ülke de her ne kadar çok uluslu bir kapsam bulunsa da ülkenin %85’i Müslüman ve bu doğrultuda faiz kapsamında da uzak durmaya çalışmaktadır. Bu duruma yönelik olarak da birçok yerde kaynak gösterilerek faiz yemenin veya uygulamanın günah olduğu apaçık gösterilmektedir. Bu hassas konular üzerinde koruyucu bir nitelik taşıyan oluşumda bulunmak elbette ki herkesin hakkı ve düşüncesi olmaktadır. Eğer tam da bu konu üzerine bir arayış içerisindeyseniz ve aynı zamanda araba ya da ev alma düşünceniz var ise devlet destekli bankalar vasıtasıyla 0 faizli kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

 

Faizsiz(Helal) Kredi

Helal kredi olarak da geçen bu ürünün adı genel olarak harama bulaşmak istemeyen kişi veya kişilerce tercih edilen kredi türünü kapsıyor. Mevcut kiracılık derdinden kurtulmak ve aynı zamanda ailesine ileriki hayatında daha iyi bir yaşam sunmak isteyenler faizsiz konut kredisi ile ilgili araştırmalar yapıyor. Aynı zamanda yine konutta dahil olmak üzere hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişiler taşıt kredisi üzerine de faizsiz kredi ürünlerinin analizlerini yapmaktadırlar. İslam esaslarını göz önünde bulundurarak ve aynı zamanda uygun bir şekilde finansman kaynağı sağlayan bu kredi türü birçok müşterinin ilgisini çekmiş bulunuyor.

Faizsiz krediler katılım bankaları tarafından sizlere katılım payı olarak bu desteği sağlıyor. Bu kapsamda yer alan bankalar faiz uygulaması yerine daha çok kar oranı kavramını oluşturarak tüketicilere ihtiyaçları doğrultusunda karşılayacak miktarda kredi desteğini sunmaktadırlar. Konusu geçen devlet veya özel sermayeli katılım bankaları elde ettikleri hizmet veya mal alımlarını değerlendirerek doğrudan gerçekleştirme eyleminde bulunmaktadırlar. Buna yönelik olarak bankalar tarafından elde edilen bu mal ve hizmetleri uygun bir şekle alarak kendi müşterilerine satışlarını gerçekleştirmektedirler. Bu çerçevede satışı yapılan mal veya hizmetin üzerinden elde ettikleri kar ile faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedirler. Daha önceleri sadece devlet destekli bankalar tarafından sunulan bu hizmet, günümüzde özel bankalar tarafından da sağlanmaya başlanmıştır. Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Kuveyt Türk ve AlBarak Türk gibi devlet destekli bankaların yanı sıra Denizbank gibi özel sermaye ile kurulmuş bankalarda faizsiz kredi desteği sağlıyor.

FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR

Ziraat Katılım Bankası: Ziraat Katılım Bankası, T.C. Ziraat Bankası’na ait bir alt kuruluş olup yakın tarihte kurulan bir bankacılık hizmeti sunmaktadır. Hem ihtiyaç, hem de konut kredileri üzerine sağladığı hizmetlerle son dönemlerin en iyi ve en uygun fırsatlarını sunmasıyla birçok müşteriyi portföyüne dahil etmiştir. Ziraat Katılım üzerinden alacağınız krediler için ise bir takım şartların yerine getirilmesi isteniyor. Bu şartların ilki kredi başvurusunu yapmanız, ayrıca alacağınız evin istenilen belgeleri ile birlikte gitmeniz gerekmektedir. Ziraat evi sizin yerinize satın alarak belirli bir kar oranı da üzerine ekledikten sonra vadeler eşliğinde size satabilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası: Vakıfbank’a ait bir alt kuruluş olan Vakıf Katılım yeni ev almak isteyen herkese bu imkanı tanıyor. Yeni ev sahibi olmak isteyen birçok kişi faiz uygulayan bankalarda bulamadıkları birçok avantajı buradan sağlayabilmektedir. Başvuru için internet bankacılığı, SMS veya şubelere giderek gerçekleştirilebilmektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası: Merkezi Kuveyt’te bulunmakla birlikte Kuveyt Türk Bankası’na ait alt bir kuruluş olan Kuveyt Türk Katılım Bankası birçok kişiye hem ihtiyaç, hem de konut kapsamında faizsiz kredi desteği sunmuyor. Satın alınmak istenilen mal veya hizmeti ilgili banka sizin yerinize alarak üzerine kar payı bırakıp size satışını gerçekleştirmektedir. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.