2018 Engelli Maaşı Ne Kadar Olacak

16.12.2017
422
2018 Engelli Maaşı Ne Kadar Olacak

Devlet tarafından sunulan destekler arasında yer alan engelli maaşlarına yönelik sizlere bu konumuzda bilgiler sunacağız. Birçok kişinin merak ettiği 2018 engelli maaşı ne kadar olacak sorusuna yönelik de merak edilen tüm bilgileri de edineceksiniz. Hükümetin belirli kollarından gelen bilgiler neticesinde engelli maaşlarında şekillenme olduğu görünüyor. Bu kapsamda yakın bir akrabası veya kendisi engelli kapsamında bulunan kişilerin alacakları maaşlarda artışlar olacak. Özellikle de 2018 yılının Ocak ayında bu konuya yönelik maaş miktarlarının yavaştan ortaya çıkacağı da gelen bilgiler içerisinde bulunuyor.

2018 Yılı Engelli Maaşı

Bu maaşı hak etmek adına belli başlı şartlar bulunuyor. Bu kriterlere uygun olan engelli vatandaşlarımızın yüzdelik üzerinden değerlendirilerek kendilerine maaş bağlanmasıyla birlikte az da olsa ihtiyaçları doğrultusunda yer alan materyalleri temin edilebiliyor. Ek olarak engelli kapsamına dahil olmak için az evvel bahsettiğimiz üzere belirli bir yüzdeliğe sahip olmanız gerekiyor. Bunun da yaş oranı 65 yaş ve üstü aylık alan türlerin tamamını kapsamakta. Gelecek olan maaşın yükselme durumu da yine aynı yaş kriterine bağlı olarak işlemektedir. Yaş durumun yanı sıra engelli olma yüzdeliğine göre de maaşların yükseleceğini söylemekte fayda var. 2022 maaşlarına yönelik 2018 yılında artan engelli maaşlarını yıl içerisinde kişiler alacaktır.

Evde Bakım Parası Maaş Tablosu

Mevcut Tutar:  1.027 TL
2018 OCAK: 1.068,15 TL
2018 TEMMUZ: 1.105,54 TL
2019 OCAK: 1.149,77 TL
2019 TEMMUZ: 1.207,26 TL

Engelli/evde bakım parası olarak da geçen yukarıdaki tablo 2018 yılının maaş kapsamını da ortaya koyuyor. Evde bakım parası ve diğer bir deyişle aynı zaman da arayışla da geçen engelli maaşları grafiğine göz atabilirler.

Engelli Aylıkları Hangi Günler Verilecek?

Engelli maaşları hangi gün veriliyor sorusunu merak edenler içinde hemen aşağıda verdiğimiz tablo neticesinde bilgi edinebilirsiniz. Emekli aylıklar 2018 yılında da kişinin doğum tarihine göre listelenecek olup, bu kapsamda kişiye sunulacak. Ödeme günleri bu doğrultuda düzenlenerek kişilerin düzenli olarak maaşlarını alabilmeleri sağlanmaktadır.

  • Her dönemin 5’nci günü: Doğum tarihinin son rakamı 0 ila 5 olanlar,
  • Her dönemin 6’ncı günü: Doğum tarihinin son rakamı 1 ila 6 olanlar,
  • Her dönemin 7’nci günü: Doğum tarihinin son rakamı 2 ila 7 olanlar,
  • Her dönemin 8’nci günü: Doğum tarihinin son rakamı 3 ila 8 olanlar,
  • Her dönemin 9’ncu günü: Doğum tarihinin son rakamı 4 ila 9 olanlar.

Not: Engelli maaşları genel olarak ay içerisinde bulunan ilk hafta sürecinde ödemeleri yapılmaya başlanmaktadır.

2018 Yılında Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?

Maaşlar hakkında net bilgiler 2018 Ocak ayında hükümet yetkilileri tarafından açıklanacaktır. Şimdilik net bilgilerin olmaması birçok kişiyi merak içerisinde bıraksa da daha sağlıklı bir bilgi almak adına beklemek daha mantıklı olacaktır. Bu kapsamda yaptığımız analizler neticesinde ortalama 10 ila 15 TL gibi bir meblağ üzerinde değişimler olacağını söyleyebiliriz. Öte yandan emekliler gibi engelli maaşı alan kişilerde bankalar tarafından verilen promosyonlardan faydalanabilmektedirler. Emekli promosyonları kapsamında yer alan bu finansal hizmet engelli vatandaşlarımız içinde şekillendirilerek kendilerinin faydalanmaları sağlanmaktadır. Siz veya yakın bir akrabanız engelli statüsüne sahipseniz en yakın banka şubelerini ziyaret ederek bu konu hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Engelli maaşlarınızı PTT şubelerinden veya PTT’ye bağlı olan bankamatiklerden temin edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.